Podsumowanie Wakacje w Bibliotece – DOOKOŁA STOŁU, ZDROWO I KOLOROWO

27 lipca 2018 roku (piątek) – od godziny 16,00

DOOKOŁA STOŁU

W programie warsztatów min. rodzaje nakryć i dobór zastawy, składanie serwetek, dekorowanie potraw, elementy carvingu.  

Prowadząca: Agnieszka Nowak specjalista ds. żywienia i dietetyki, obecnie jest  nauczycielem przedmiotów zawodowych branży gastronomicznej. Pani Agnieszka ukończyła wiele kursów i szkoleń między innymi kelner- barman, carving, innowacje w gastronomii, kurs kuchni molekularnej. Prowadzi szkolenia i warsztaty dla dorosłych i młodzieży. Interesuje się tradycyjną kuchnią regionalną oraz wszystkim tym, co jest związane z przyrządzaniem potraw.

Tym razem warsztaty były skierowane do osób dorosłych, w Bibliotece mogliśmy pod fachowym okiem prowadzącej warsztaty wykonać własnoręcznie dekoracje z warzyw, poskładać w wymyślny sposób serwetki, porozmawiać o zasadach savoir-vivre. Mogliśmy porozmawiać o trendach, stylach, sposobach nakrywania i dekorowania stołu, aż trudno uwierzyć jakie cuda można wykonać z owoców i warzyw.

Jak wiemy jemy najpierw oczami dlatego też nigdy nie zapominajmy o starannym przygotowaniu stołu, doborze naczyń, wielkości obrusu przykrywającego stół itp.. Warsztaty były tak interesujące (do obejrzenia zdjęcia), że uczestnicy poprosili o kolejne. Następne spotkanie odbędzie się 10 sierpnia br.

 

 

Zdrowo i kolorowo