Lekcja biblioteczna

10 grudnia br. uczniowie klasy czwartej Szkoły Podstawowej im. Jana Króla w Nieliszu  uczestniczyli w lekcji  bibliotecznej.

Celem lekcji było poznanie zasad i organizacji funkcjonowania Biblioteki Publicznej. Podczas zajęć uczniowie zapoznali się z  regulaminem  biblioteki, zasadami udostępniania i poszukiwania książek. Uczniowie z uwagą słuchali,  zadawali pytania a także odpowiadali na nie. Mogli zapoznać się z programem komputerowym służącym do wypożyczania książek. Poznali działania Biblioteki Publicznej skierowane na rozwijanie wrażliwości kulturowej i społecznej: konkursy biblioteczne, czytelnicze, warsztaty plastyczne i inne.

Podczas spotkania można było także uczestniczyć w grze towarzyskiej oraz wziąć udział w głośnym czytaniu „Najnowszych przygód Mikołajka” powstałych na podstawie książek Goscinny’ego i Semprego, które przełożyła Barbara Grzegorzewska. Ponieważ grudzień jest wyjątkowym miesiącem, jest to czas otrzymywania i dawania prezentów każdy z uczniów mógł dla siebie udekorować na pamiątkę mały upominek.