Mikołajkowe czytanie

Przez dwa dni gościliśmy w Bibliotece uczniów Szkoły Podstawowej im. Dzieci Zamojszczyzny w Złojcu na „Mikołajkowym czytaniu”.

Spotkania miały na celu promocję czytelnictwa wśród dzieci, wpisały się także w akcję „Cała Polska czyta dzieciom”. Czytanie to pasja, chwile pięknych przeżyć odrywających od  codziennych zajęć- takie było przesłanie imprezy. Czytają książki ludzie różnych zawodów, profesji, stanów, ludzie dorośli, starsi i dzieci. Każdy ma swoje ulubione książki z dzieciństwa, ukochane wiersze, cenionych autorów, do których w wolnych chwilach wraca z przyjemnością.  Starsi czytelnicy z pewnością pamiętają Muminki, tym razem młodsi czytelnicy głośno czytali opowiadanie pt. „Śnieżny poranek Muminka” – tekst i ilustracje Harald Sonesson inspirowane postaciami Muminków stworzonych przez Tove Janssona. Trzeba przyznać że uczniowie bardzo pięknie czytali także wybrane fragmenty z książki pt. „Patrz, Madika, pada śnieg” Astrid Lindgren oraz wybrane opowiadania z książki pt Opowiadania o Bożym Narodzeniu Johna Goodwina. Do głośnego czytania przyłączyły się także Panie, które opiekowały się dziećmi podczas wyjazdu do Biblioteki.

Spotkania wzbogacone były o zabawy towarzyskie zagadki świąteczne. Uczestnicy brali udział w loteryjce mikołajkowej, każdy uczestnik otrzymał drobny upominek na pamiątkę spotkania.