Para buch! Książka w ruch!

6 września br. w Bibliotece odbyły się zajęcia upowszechniające książkę popularnonaukową i  wiedzę w zakresie nauk przyrodniczych. Spotkanie skierowane było i  dostosowane do dzieci sześcioletnich, które wraz z opiekunami przyjechały do Biblioteki              ze Szkoły Podstawowej w Nieliszu. Na podstawie książki pt. „Drzewa”  P. Sochy i W. Grajkowskiego rozmawialiśmy  o tym jaką rolę pełnią drzewa (lasy) w naszym życiu, jakie znamy gatunki, jak długo żyją, jak duże rosną i wiele innych. Słuchaliśmy  fragmentu tekstu o drzewach,  o tym czego potrzebują by móc żyć i rosnąć. Dzieci wykonały także prace plastyczne przedstawiające różne gatunki drzew oraz spróbowały owoców zerwanych z drzew owocowych.