Wydarzenia w styczniu 2020

11 i 13 stycznia 2020 r. 

Warsztaty kulinarne z elementami ekonomii dla dorosłych pod kierunkiem doświadczonego szefa kuchni, znawcy tematów kulinarnych, zdrowego i ekonomicznego żywienia. Warsztaty  zorganizowane w ramach współpracy z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Nieliszu. 

 

14 – 24 stycznia 2020 r.

FERIE W BIBLIOTECE – w czasie  ferii zimowych codziennie w godzinach  10:00 – 12:00 zapraszamy dzieci, młodzież    i dorosłych na kreatywne zajęcia w bibliotece.  W programie między innymi: zabawy edukacyjne, zajęcia plastyczne, gry planszowe, warsztaty rękodzielnicze, warsztaty  kulinarne dla dzieci.

 

27 – 31 stycznia 2020 r.

Para-buch! Książka w ruch! – promujemy czytelnictwo  książek popularnonaukowych wśród dzieci w wieku 3-10 lat oraz działania popularyzujące książkę     i wiedzę w zakresie dziedzin STEM (matematyki, technologii czy nauk przyrodniczych). Podczas spotkań czytamy, eksperymentujemy, tworzymy. 

 

28 stycznia 2020r. godz. 9:00

Carving w kuchni –  warsztaty  kulinarne kultywujące tradycje pod kierunkiem Pani Marzeny Maziarczyk z Lubelskiego Oddziału Doradztwa Rolniczego w Końskowoli PZDR Zamość z/s w Sitnie.

 

02 – 31 stycznia 2020 r. 

 Mała książka – wielki człowiek – ogólnopolska kampania      społeczna adresowana do dzieci w wieku przedszkolnym. Zapraszamy rodziców wraz   z dziećmi po odbiór „wyprawki czytelniczej”