Wydarzenia w kwietniu

08 kwietnia, 2021

Biblioteka Publiczna Gminy Nielisz zaprasza wszystkich chętnych do udziału
w IV edycji KONKURSU CZYTELNICZEGO „NIEZWYKŁE PODRÓŻE Z KSIĄŻKĄ”,  w tym roku nie trzeba wypełniać karty zgłoszenia do konkursu!

W konkursie biorą udział wszyscy czytelnicy, którzy aktywnie wypożyczają książki. Co miesiąc będziemy wyróżniać jednego najbardziej AKTYWNEGO CZYTELNIKA !

We wrześniu 2021 ogłosimy wyniki w trzech  kategoriach (liczy się rok urodzenia):

dzieci (do lat 10), młodzież (11 – 17), dorośli (od lat 18), wręczymy dyplomy i nagrody. Zatem ogłaszamy konkurs!

08 – 11 kwietnia, 2021

Zgaduj- zgadula – Ile półek z książkami mamy w bibliotece? – Cykliczna zabawa promująca czytelnictwo i bibliotekę.

19 – 30 kwietnia, 2021

Biblioteka Publiczna Gminy Nielisz  włącza się do akcji Żonkile, upamiętniającej powstanie w getcie warszawskim.

22 – 30 kwietnia, 2021

EKO BIBLIOTEKA –  Dzień Matki Ziemi – biblioteczna półka tematyczna,

08 – 30 kwietnia, 2021

„Mała książka – Wielki człowiek” – kampania społeczna przypominająca o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania. Rodzice, którzy wraz z dzieckiem odwiedzą bibliotekę odbierają wyprawki czytelnicze, dzieci otrzymują specjalne karty,    podczas kolejnych odwiedzin zbierają naklejki, gdy  uzbierają komplet otrzymują Dyplom Małego Czytelnika. Zapraszamy!