Biblioteka – nasz świat w jednym miejscu! Tydzień Bibliotek 2022.

Gmina Nielisz w obiektywie – 13 maja br. w piątek, Katarzyna Banaszczuk specjalizująca się w sztuce fotografii, prowadząca działalność pod nazwą Fabryka Wspomnień zabrała nas w podróż po Gminie Nielisz. Na początek wysłuchaliśmy fragmentu wiersza A. Karcz pt. „Pan fotograf”, który zaprezentowała nam Klaudia – uczennica kl. IV Szkoły Podstawowej im. Jana Króla w Nieliszu. W towarzystwie  gospodarza gminy Pana Wójta Adama Wala oraz przedstawicieli różnych organizacji i instytucji na nowo odkrywaliśmy  piękno i różnorodność naszych miejscowości. Autorka fotografii zaskakuje naturalistycznym podejściem, utrwala kadry zachodzącego słońca, krajobraz i charakterystyczne obiekty architektoniczne. Pani fotograf zwraca uwagę  widza na detale,  nieszablonowy kadr, bawi się światłem.  Wystawa na stałe zagości w bibliotece, by promować walory naszej gminy.  Wielkoformatowe fotografie oglądać można w godzinach pracy biblioteki – zapraszamy!