Noc Bibliotek 2022 – relacja

TO SIĘ MUSIAŁO POWIEŚĆ. Noc Bibliotek 2022 za nami. Świętowaliśmy w doborowym towarzystwie, za co bardzo dziękujemy! Działo się tyle, że wspominać będziemy „na raty „! Powspominajmy zatem! Naszą Noc Bibliotek 2022 w tym roku pod hasłem TO SIĘ MUSI POWIEŚĆ rozpoczęliśmy jeszcze 30 września, wspólnie z Biblioteką Szkolną Szkoły Podstawowej im. Jana Króla w Nieliszu zorganizowaliśmy w szkolnej auli BIKE’owe spotkanie z Danielem Kocujem. Autor BIKE’owej podróży z Sydney do Szczecina zabrał słuchaczy przybyłych z dwóch szkół podstawowych w podróż przez Australię, Indonezję, Malezję, Tajlandię, Birmę oraz Indie – kraje odległe, tajemnicze. Daniel Kocuj jest doskonałym przykładem tego, że można spełniać marzenia nawet te najbardziej ekstremalne, pokonywać bariery i cieszyć się sukcesem. Autor książki pokazał jak budować pozytywne relacje jak pokonywać własne słabości, fantastycznie na żywo i w książce opisał swoją podróż. Dziękujemy 🙂🙂🙂Dyrekcji, Nauczycielom oraz Młodzieży ze Szkoły Podstawowej im. Dzieci Zamojszczyzny w Złojcu Dyrekcji, Nauczycielom oraz Młodzieży ze Szkoły Podstawowej im. Jana Króla w Nieliszu

NOC BIBLIOTEK 2022 „TO SIĘ MUSI POWIEŚĆ” wspomnień ciąg dalszy. 01.10.2022 w bibliotece spotkaliśmy się w trzech grupach, by wziąć udział w spotkaniu, tworzyć bajkę oraz uczestniczyć w warsztatach inspirowanych mitologią słowiańską . Rozmowa o naturalnych sposobach dbania o organizm właściwie mogłaby się przedłużyć do późnych godzin nocnych, tak Pani Ewa Bielińska, dyplomowany zielarz, potrafi zainteresować słuchacza. Proste przykłady albo bardziej skomplikowane receptury, znane rośliny i inne specyfiki, tyle było do powiedzenia…Grupa najmłodsza czytała, słuchała i tworzyła, po wysłuchaniu tekstów, własną bajkę wykorzystując do tego zebrane liście, stare czasopisma, kolorowe papiery, kredki itp. Powstała historia, którą każdy rodzic był zachwycony. Mitologia słowiańska jako temat warsztatów okazała się strzałem w dziesiątkę. Noc jest dobrym czasem, by wprowadzić nastrój tajemniczości, lekkiego dreszczyku. Młodzież zainspirowana mitologią słowiańską uczestniczyła w kreatywnych warsztatach twórczych.Odbyło się także wspólne czytanie, oglądaliśmy film, tworzyliśmy obraz … TYLE WĄTKÓW MIAŁA NASZA POWIEŚĆ – dziękujemy!, że byliście z nami.