BIBLIOTEKA MAŁEGO CZŁOWIEKA.

BIBLIOTEKA MAŁEGO CZŁOWIEKA. Kto najbardziej cieszy się z zimy?, kto uwielbia prezenty dostawać ale także robić i obdarowywać ? – oczywiście nasi najmłodsi. Tym razem w pięknym zimowym dniu 19.12 br. odwiedziły bibliotekę dzieci z Oddziału Przedszkolnego Szkoły Podstawowej im. Jana Króla w Nieliszu wraz z p. Marią Rycaj. Na początek wybraliśmy się na spacer po bibliotece w poszukiwaniu świątecznych dekoracji i książek o tematyce zimowo- świątecznej, których dzieci wypatrzyły bardzo dużo. Po spacerze usiedliśmy przy stole by porozmawiać o tym co zobaczyliśmy w bibliotece oraz o tradycjach i zwyczajach jakie w naszych domach w grudniu kultywujemy. Było czytanie, zgadywanie i wiele wiele rozmów. Oczywiście podczas spotkania tworzyliśmy także zimowe kartki 3D, które nasi najmłodsi podarują w prezencie swoim najbliższym wraz z życzeniami Wesołych Świat! (taki był plan 😁). PS. Podczas spotkania czytaliśmy fragmenty książek : „Duzy Wilk i Mały Wilk i listek, który nie chciał spaść” N. Brun-Cosme, ilustracje O. Tallec, wydawnictwo Dwie Siostry oraz Polskie Święta i zwyczaje – wiersze o świętach. A. Karpińska, Wydawnictwo GREG.