Relacja z Nocy Bibliotek 2018

Za nami sobotnia Noc Bibliotek 2018 (09 czerwca). Spotkanie rozpoczęliśmy czytaniem na głos pięknej bajki „Po co komu mamut?” A. Frączek, ilustracje J. Rusinek. Wszyscy uczestnicy spotkania – a była to grupa 23 osób w różnym wieku, mogli przeczytać bajkę o sympatycznym mamucie, który jako malowidło całe wieki spędził na ścianie jaskini. sympatyczny mamut postanawia to zmienić, nie zdradzamy co było dalej. Mogliśmy obejrzeć piękne ilustracje i podyskutować. Następnie cała grupa pod wpływem przeczytanej bajki tworzyła swój własny wielobarwny obraz, uczestnicy tak się zaangażowali, że powstało jeszcze kilka mniejszych prac. Kreatywność nie miała granic, wszyscy dobrze się bawili a to było dla nas najważniejsze. Stworzone dzieła będą wyeksponowane w naszej bibliotece. Po pracy twórczej przyszedł czas na odpoczynek i podwieczorek na trawie przygotowany także wspólnie przez młodzież uczestniczącą w spotkaniu. Kolejnym punktem była Gra Biblioteczna z Herbertem. Braliśmy udział w tajnych kompletach, uczestnicy mogli poznać tytuły tomików poetyckich Zbigniewa Herberta, uzupełnialiśmy „wybrakowany” wiersz, bawiliśmy się także w quiz literacki. Na koniec spotkania odbyło się podsumowanie, każdy uczestnik wyraził swoje zadowolenie, padły deklaracje uczestnictwa w Nocy Bibliotek w przyszłym roku. Akcję Noc Bibliotek 2018 pod hasłem RzeczpostoCzyta uważamy za bardzo udaną.