Nowości wydawnicze

Szczególnie polecamy:

Wzruszająca książka o tym, co w życiu najważniejsze, szacunku, pasji i nadziei.
Bohaterką książki „Faustynka. Opowieści patriotyczne” jest Faustyna Morzycka, nauczycielka języka polskiego i działaczka społeczna, która zainspirowała Stefana Żeromskiego do napisania „Siłaczki”. To historia o dziewczynce mieszkającej na dalekiej Syberii, której tatuś codziennie opowiadał o Polsce. Faustynka słuchała i marzyła, by kiedyś wrócić do Polski i uczyć dzieci języka polskiego. Czy udało jej się spełnić marzenia, mimo licznych niebezpieczeństw?

Bohaterem książki „Ignaś. Opowieści patriotyczne” jest Ignacy Jan Paderewski: pianista, kompozytor, działacz niepodległościowy, mąż stanu i polityk. To historia niezwykłego chłopca, który miał tylko dwa marzenia: być kimś i zrobić coś dla Polski.

Obie książki autorstwa Wioletty Piaseckiej są  wspaniałą lekturą w setną rocznicę odzyskania niepodległości. Książki z serii „Opowieści patriotyczne” zawierają tematykę aktualną do dziś, a jej bohaterowie posiadają cechy ważne także dla współczesnych dzieci.

Dodatkowym walorem „Ignasia” i „Faustynki” są piękne ilustracje i duże litery, które ułatwiają lekturę dzieciom, które rozpoczynają przygodę z czytaniem

Młodzi czytelnicy dowiedzą się, czy pasja i ciężka praca wystarczyły, by pokonać liczne przeciwności losu. Zapraszamy do lektury!