Wydarzenia kulturalne – listopad 2018

1. „Moje interpretacje natury”

pod takim hasłem w Bibliotece można obejrzeć wystawę prac  Stefanii Wójcik z Janowa Lubelskiego, absolwentki Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Bernardo Morando w Zamościu oraz UMCS w Lublinie. Stefania Wójcik od wielu lat pracuje z dziećmi i młodzieżą, jest nauczycielem plastyki, członkiem Polskiego Stowarzyszenia Plastyków.

W obrazach odczuwana jest radosna witalność, poczucie malarskiej notatki pejzaży   i klimatów, które chcielibyśmy zatrzymać w pamięci albo miło kojarzymy  z dzieciństwem, ciepłymi wspomnieniami czy przeżyciami.  Obrazy utrwalone  na płótnie  i zapisane barwami nastroją nasze domy i wnętrza pozytywną energią, której tak często brak

w zabieganym świecie.

Prace obejrzeć można do 19 listopada 2018 r.

1. Rodzinne warsztaty edukacyjno -plastyczne w ramach obchodów 100 rocznicy odzyskania Niepodległości„Kasztanka, Mera i Niemen”.

Podczas spotkania poruszone będą tematy takie jak: przywiązanie, przyjaźń, czym jest dla nas niepodległość. W dalszej części uczestnicy stworzą obraz w dowolnej technice (akryl, gwasz, ołówek) pod kierunkiem  Pani Doroty Kazimierczuk – artystki malarki (Pracownia Artystyczna pod Frasobliwym Aniołem). Zajęcia zaplanowane są na 10 listopada br., początek godz. 9,00

1. „Mirabelkowe warsztaty”

W ramach oficjalnych obchodów stulecia Niepodległości Biblioteka Publiczna Gminy Nielisz bierze udział  w akcji organizowanej przez Lustro Biblioteki „Mirabelka – kiełkująca historia w 100licy”.  Podczas  organizowanej akcji przeprowadzone zostaną warsztaty na podstawie książki „Mirabelka” Cezarego Harasimowicza. W dniu 16 listopada 2018 roku odbędą się  warsztaty edukacyjno-plastyczne dla uczniów szkół podstawowych.

1. „Barwy Polski” – zajęcia edukacyjno – plastyczne dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym,  27 listopada w Bibliotece

5. Trwa Ogólnopolska kampania „Mała książka – wielki człowiek” – wyprawki czytelnicze dla trzylatków – zapraszamy rodziców wraz z dziećmi (rocznik 2015) po odbiór książek.