Nowości


Olga Rudnicka Byle do przodu.

Maria marzy o własnej restauracji chociaż o jej prowadzeniu i gotowaniu nie ma pojęcia,     ale od czego jest kucharz i menedżer? Piotr, brat Marii, zarządza centrum urody, choć nie odróżnia jogi od feng shui. Marzenia rodzeństwa finansuje ich ojciec, bogaty przedsiębiorca. Maria i Piotr nie mają złudzeń, nie ma nic za darmo. Co tak naprawdę planuje ich ojciec? Za wszelką cenę postanawiają się tego dowiedzieć. Szpiegostwo, szantaż, przekupstwo, nie cofną się przed niczym, by dociec prawdy i ubiec knowania ojca. Wszystkie chwyty są dozwolone!

 

 

Robert Małecki Skaza.

Dwa ciała, dwie śmierci. Pierwsze to zwłoki nastolatka wyłowione ze skutego lodem stawu. Patolog orzeka, że zgon nastąpił z powodu utonięcia. Drugie ciało- NN. Jedyne, co można powiedzieć, o denacie to to, iż był starszym mężczyzną, być może bezdomnym, ale ciało nie nosi śladów przemocy. Wszystko ich różni. Łączy jedynie mroźna noc. Jednak to wciąż za mało, by rozpoczynać śledztwo. Komisarz Gross zaczyna drążyć. Zanurza się w zatęchłą atmosferę małego, prowincjonalnego polskiego miasteczka. Zaczyna rozumieć, że nad jego mieszkańcami ciąży cień. Jakiś stary sekret, który zamyka ludziom usta i nie pozwala mówić. W powieści obecne są wątki zdrady, miłości, niezrozumienia, poszukiwania odkupienia. A nad wszystkim wisi dramat zbrodni, na którego tle rozważana jest kondycja zaściankowego miasteczka oraz piekło rodzinne..

 

Sabina Waszut Dobra-Noc

W maleńkiej wsi Dobra leżącej nieopodal Częstochowy małżeństwu Jadwidze i Michałowi Pecynom rodzi się siódma córka. Według dawnych wierzeń siódma córka w rodzinie mogła stać się zmorą – duszą, która w nocy wychodzi ze śpiącego ciała i dusi wybraną ofiarę, sprowadzając chorobę, a czasem nawet śmierć. I choć w XX wieku teoretycznie nikt już       w zmory nie wierzy, a do wsi małymi krokami wchodzi nowoczesność, dziewczyna jest przez wieś odsunięta i traktowana z rezerwą. Dobra-noc to powieść o izolacji, osamotnieniu              i niezrozumieniu inności, ale także o toczącej się w połowie XX wieku walce obyczajów        i ludowych wierzeń z nowoczesnością.

 

Ilona Gołębiewska Teatr pod Białym Latawcem

Zuzanna Widawska, do niedawna dziennikarka największego dziennika w kraju, z dnia        na dzień traci pracę. Przez kilka miesięcy tuła się po tanich hotelach i szuka zajęcia…
Nieprzewidywalna, mocna i zaskakująca powieść o trudnych relacjach między ludźmi, wzajemnym zaufaniu i pogodzeniu się z przeszłością. To książka, która daje nadzieję, że zawsze jest dobry moment, by próbować odnaleźć własne szczęście. Codziennie próbujemy poderwać się do lotu, by wzbić się jak najwyżej…Jednak życie pisze własne scenariusze i nie zawsze pyta nas o zdanie. Tak jest z latawcem – wystarczy pociągnąć mocniej za sznurek, by utracił obrany kurs i spadł na ziemię…

 

 

Zapraszamy do lektury