Biblioteka wznawia działalność

DRODZY CZYTELNICY!

Biblioteka wznowiła swoją działalność w zakresie wypożyczania, zachęcamy do odwiedzin. Na miejscu obowiązuje reżim sanitarny i dystans społeczny.  Wejście do biblioteki jest jeszcze niemożliwe, nie otwieramy drzwi  ale otworzyło się „okno dostępu do wypożyczalni” ;).

Książki  można, a nawet trzeba, bezkontaktowo zwracać i wypożyczać 🙂  Nie zapomnijcie tylko  o zasłonięciu ust i nosa! Ze względu na nasze wspólne bezpieczeństwo nie ma jeszcze możliwości skorzystania z wolnego dostępu do księgozbioru. Przed biblioteką została ustawiona wrzutnia – strefa zwrotu książek, otwarte okno na dzień dzisiejszy stanowi strefę wypożyczeń.

Jeżeli czytelnik chce wypożyczyć nowy tytuł służymy dobrą radą przy wyborze,  zaprezentujemy nowości, doradzimy i  również podamy wybraną książkę. Zamówienia można składać także drogą  telefoniczną i przyjechać po odbiór o umówionej godzinie. Zwrócone książki muszą przejść obowiązkową kwarantannę w specjalnie wyznaczonym miejscu, po to by można było je później bezpiecznie włączyć do księgozbioru. Przeprowadzamy dezynfekcję biblioteki dwa razy dziennie. Nie zwlekajcie więc ze zwrotem!

Wiemy, że ten sposób wypożyczania jest opcją mało komfortową ale tylko  w ten sposób na dzień dzisiejszy możemy zadbać o zdrowie nasze i  najbliższych. Poczyńmy wszyscy starania by koronawirus omijał nas. Samodyscyplina   i przestrzeganie zasad z całą pewnością zwiększy szanse na to, że pozostaniemy w dobrym zdrowiu.

O zmianach w obowiązujących zasadach będziemy informować na bieżąco.